Kurs języka angielskiego na LUTW

Kurs języka angielskiego

Kursy językowe dla seniorów stają się coraz bardziej popularne. Na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzimy kurs języka angielskiego na dwóch poziomach zaawansowania – średniozaawansowanym i zaawansowanym. Zajęcia odbywają się w czwartki po dwie godziny lekcyjne dla każdej grupy (grupa średniozaawansowana 9.00 – 10.30, grupa zaawansowana 10.35-12.05).

Dbamy o to, by grupy były nieliczne, a treść zajęć była interesująca, związana z życiem, z zainteresowaniami kursantów, z ich problemami, potrzebami i kręgiem zainteresowań.

Głównym celem zajęć jest wprowadzanie i poszerzanie znajomości słownictwa oraz ćwiczenia w mówieniu, pisaniu i dyskusje. Czasem wprowadzane są elementy gramatyki, które nie stanowią głównego celu lekcji, lecz mają pomóc w formułowaniu poprawnych wypowiedzi pisemnych czy ustnych. Zajęcia w małych grupach ułatwiają indywidualny lub bliższy kontakt z nauczycielem, wyjaśnianie wątpliwości, zadawanie pytań, dbamy o to, by kursanci nie wstydzili się zadawać pytań, czy popełniać błędy, aby strach przed popełnieniem błędów nie powodował u nich blokady. Staramy się, aby odpowiednie podejście do każdej grupy mobilizowało i zachęcało kursantów do poszerzania swojej wiedzy, zadawania pytań i szybkiego uczenia się języka. W grupie zaawansowanej prowadzimy dialogi, dyskusje na interesujące nas tematy, przygotowujemy wypowiedzi, relacje, referaty, czytamy i omawiamy artykuły z czasopism oraz wypożyczamy powieści w języku angielskim.

W związku z wieloma zapytaniami słuchaczy i dużym zainteresowaniem od października planujemy rozpoczęć kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym. Zajęcia będą się odbywały we wtorki, w godzinach 14.00-15.30. Zapraszamy.

Ewa Lipińska


2 odpowiedzi na “Kurs języka angielskiego na LUTW”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version