Kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu

kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu działań mających na celu zwiększenia kompetencji cyfrowych wśród seniorów z Legionowa. Od pewnego czasu funkcjonuje kurs obsługi komputera i korzystania z Internetu dla grupy początkujących. Seniorzy poznają na nich absolutne podstawy obsługi komputerów. Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 1000-1200.

Sukces tych zajęć zachęcił do stworzenia kursu obsługi komputera i korzystania z Internetu dla średniozaawansowanych, podczas których przedstawione zostaną jak komputer lub telefon może pełnić funkcje biblioteki, sali koncertowej lub spotkania ze znajomymi. Oczywiście komputer nie może w pełni zastąpić tradycyjnej biblioteki czy wyjścia do teatru czy filharmonii. Jednakże w przypadku utrudnień z wyjściem z domu (pandemia, upały czy choroba) są świetną namiastką.

Z drugiej strony, niektóre możliwości Internetu są unikalne jak na przykład książki do wysłuchania, a nie czytania. Takie rozwiązanie jest proponowane na przykład w bibliotece w Legionowie. Zamiast studiowania poszczególnych rozkładów jazdy z Internetu można poznać najlepszą wersję dojazdu do miejsca docelowego. W Internecie można znaleźć również osoby podzielające nasze najróżniejsze zainteresowania i wymieniać doświadczenia niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

Niestety, jak wszędzie na świecie, w sieci też zdarzają się nieuczciwe osoby, więc na zajęciach będzie zwrócona uwaga jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustami czy przestępcami. Innego rodzaju niebezpieczeństwem czyhającym na nieświadomego Internautę są miejsca w sieci z nieprawdziwymi informacjami. Postaramy się pomagać odróżniać prawdę od fałszu.

Internet to miejsce, które może zapewnić rozrywkę na różnym poziomie. Kurs też może doradzić które miejsca w sieci warto odwiedzić.

Część zajęć dla zaawansowanych będzie prowadzona pod kątem przydatności do innych zajęć Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak na przykład Legionowskiego Klubu Historyków Rodzin.

Kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu zawierają również indywidualne konsultacje mające na celu rozwiązywanie specyficznych problemów uczestników Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu można uzyskać pomoc w używaniu własnego telefonu czy laptopa oraz jego odpowiednim skonfigurowaniu.

W pomieszczeniach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, w których odbywają się zajęcia, jest darmowy dostęp do Internetu przez sieć WiFi.

Chcemy informować o najnowszych wydarzeniach organizowanych przez Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obiecujemy nie wysyłać niechcianych listów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version