Legionowski Uniwersytet Trzeciego WiekuW tym roku planujemy, aby w marcu uruchomić zajęcia z malarstwa i rysunku, kurs tańca towarzyskiego oraz wiosną wycieczki rowerowe. Zapraszamy do zapisów na zajęcia.

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2006 roku zapewnia legionowskim seniorom dostęp do różnorodnej oferty edukacyjnej dopasowanej do ich potrzeb. Naszym celem jest także zapewnianie wielu form zajęć fizycznych, dzięki czemu nasi słuchacze mogą jednocześnie dbać zarówno o swoje ciało, jak i umysł. Ponadto dbamy również o rozwijanie pasji zdrowego współzawodnictwa u naszych podopiecznych poprzez kluby: szachowy i brydżowy. Obecnie w LUTW funkcjonują:

Na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzimy również kursy języka angielskiego dla początkujących i średniozaawansowanych

Terminy poszczególnych zajęć znajdują się na stronie planu zajęć.

To tylko nasza standardowa oferta — poza nią zawsze poszukujemy nowych możliwości, by miło zaskoczyć naszych słuchaczy poprzez rozwijające wycieczki i ciekawe wydarzenia kulturalne. Każdy kolejny rok akademicki przynosi nowe niespodzianki!


Aktualności

 • Witamina D i jej znaczenie dla zdrowia

  22 lutego 2024 (czwartek) odbył się wykład otwarty, który wygłosił dr Czesław Ducki Dyrektor Medyczny Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jest on nie tylko lekarzem, ale też ekspertem mającym szerszą perspektywę jako wiceszef dużego szpitala.Współzałożyciel Europejskiego Towarzystwa Witaminy D Evidas. Posiada tytuł MBA Public Health Wstęp wolny.

 • Rozliczenia PIT i zmiany w spadkach i darowiznach

  15 lutego 2024 (czwartek) o godzinie 12.00 odbył się wykład otwarty i spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Legionowie na temat nadchodzących dużymi krokami rozliczeniach PIT oraz nowelizacji ustawy o podatku od spadku i darowizn. Na wszystkie wykłady otwarte jest wstęp wolny.

 • Wystawa Klimta i Muzeum Etnograficzne

  28 marca, w czwartek zapraszamy słuchaczy i sympatyków Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wycieczkę na wystawę Klimta oraz do Muzeum Etnograficznego. Wyjazd autobusem o 9.30 z dworca PKP Legionowo. Zapisy: w każdy wtorek w godzinach 10:30 – 13:00 w LUTW, p. Lila Le Borgne.

 • Wykład otwarty. Historia, która weszła kuchennymi drzwiami. Małgorzata Buttitta 

  8 lutego 2024 (czwartek) odbył się pierwszy wykład z cyklu pod tytułem PODRÓŻE WOKÓŁ STOŁÓW – opowieści o kulturze kulinarnej i dziejach pożywienia z różnych stron świata. Podczas spotkań cyklu słuchacze dowiedzą się m.in. skąd wzięły się produkty na naszych stołach, czym jest smak, co ukształtowało naszą tożsamość kulinarną, co jemy, kiedy i dlaczego,  czym jest…

 • Bal karnawałowy 12 lutego 2024

  12 lutego odbył się Bal Karnawałowy Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karczmie Gruba Kaśka (ul. Sikorskiego 11 obok Starostwa).

 • Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

  20 lutego 2024 Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ramach Stowarzyszenia NADZIEJA organizuje dla seniorów wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Koszt obejmujący dojazd autobusem, wejście do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium wynosi 100 zł od osoby. Szczegóły na poniższym plakacie.

 • Badania DNA nie tylko do celów genealogicznych

  6 lutego (wtorek) na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbędzie się wykład w ramach Klubu Historyków Rodzin poświęcony badaniom DNA. W ciągu ostatnich lat dokonał się gigantyczny postęp  w badaniach DNA. Nie tylko naukowcy lepiej poznali właściwości łańcucha, lekarze coraz częściej wykorzystują genetykę w diagnostyce medycznej, ale i samo wykonanie badania stało się łatwe i stosunkowo…

 • Dzień Babci i Dziadka w ratuszu

  Urząd Miasta Legionowa zaprasza na Dzień Babci i Dziadka do ratusza w poniedziałek, 22 stycznia, od godz. 12:00.

 • Zwiedzanie wystawy Van Gogh i przyjaciele

  10 stycznia 2024 r. Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ramach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym NADZIEJA zorganizował zwiedzanie wystawy wirtualnych dzieł Van Gogha i innych twórców impresjonizmu oraz postimpresjonizmu. Wcześniej, dzięki uprzejmości Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Legionowie seniorzy mieli okazję odwiedzić Centrum Historyczne Edukacji i Promocji Straży Pożarnej w Warszawie. Wystawa, po której oprowadzał przewodnik…

 • Bal Karnawałowy

  Zapraszamy na Bal Karnawałowy dla Seniorów i sympatyków legionowskiego uniwersytetu Trzeciego Wieku 24 stycznia we Florydzie w godzinach 17.00-22.00. Proponujemy Państwu: – obiad, przekąski, słodycze, napoje, kawę, herbatę – świetną muzykę taneczną – wybór króla i królowej balu – nagrody za najwymyślniejsze toalety balowe pań i panów.

 • Wykład otwarty — budowniczowie II RP

  11 stycznia na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbędzie się wykład poświęcony firmom budowlanym z czasów II RP. Okres międzywojnia, to czas dynamicznych przekształceń i odbudowy kraju. Zlepienie z trzech odległych prowincji różnych cesarstw w jeden kraj było trudnym zadaniem, ale otwierało wiele perspektyw. Niemal w każdej dziedzinie następowały potężne zmiany. Nie ominęły one też budownictwa.…

 • Wycieczka do Wilanowa

  W sobotę 16 grudnia Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Nadzieja zorganizowała dla naszych seniorów wycieczkę do Wilanowa. Grupa dosyć liczna, bo zgłosiło się 59 seniorów, wyruszyła do Wilanowa, gdzie pod opieką przewodniczki odbyło się zwiedzanie pałacu, a następnie spacer po przepięknie oświetlonym ogrodzie. Uczestnicy zauroczeni bogactwem, przepychem i gamą kolorów późnym wieczorem wracali pełni wrażeń. Dzień wcześniej…

Exit mobile version