WITAMY W WIRTUALNYM LEGIONOWSKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU
Wirtualny Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (WLUTW) został utworzony z potrzeby zmiany działalności ze stacjonarnej na wirtualną z powodu pandemii spowodowanej koronawirusem oraz z potrzeby serca, by pozostawać z naszymi słuchaczami w kontakcie. WLUTW rozpoczął działalność 4 maja 2020 r. dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektora Romana Biskupskiego i Romana Smogorzewskiego Prezydenta Miasta Legionowo i dziennikarzy lokalnej telewizji kablowej (LTV). Wirtualną pracą Uniwersytetu kieruje dyrektor LUTW.
W związku z powyższym działalność Uniwersytetu planowana na II semestr roku akademickiego 2019/2020 została zmodyfikowana z uwzględnieniem możliwości i umiejętności technologicznych oraz zaangażowania wykładowców, lektorów i instruktorów.
Słuchaczom WLUTW, którzy nie mają komputera, smartfona, laptopa, oferujemy wypożyczenie i dostarczenie do ich domów sprzętu wraz ze wstępnym instruktażem uruchomienia, pisania, korzystania z Internetu, w tym odnajdywania strony www.lutw.net Podstawą wydania zestawu komputerowego jest podpisanie umowy użyczenia do czasu zakończenia roku akademickiego 2019/2020. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem LUTW: 22 784 05 15 lub mailowo uniwersytet.lutw@wp.pl
Drodzy seniorzy! Dla Was uruchamiamy telefon zaufania 500 683 354 czynny w poniedziałki w godz. 10.00 – 12.00 i czwartki 17.00 – 19.00, z którego możesz korzystać, gdy czujesz potrzebę rozmowy z zaufaną osobą lub masz problem i oczekujesz życzliwego wsparcia w konkretnej sprawie. Dzwoń, nie krępuj się, właśnie Tobie WLUTW daje możliwość kontaktu w trudnym dla nas wszystkich czasie.
Zajęcia dydaktyczne, lingwistyczne, kulinarne i ruchowe będą kontynuacją ćwiczeń, warsztatów, lekcji stacjonarnych, w których możecie uczestniczyć za pośrednictwem telewizji LTV Legionowo, strony uniwersytetu www.lutw.net, na której będziemy umieszczali wszelkie wirtualne relacje oraz facebooku Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zwracam uwagę, że rozpoczęliśmy m.in. publikację z serii „Zdrowie z mojego ogródka”, czyli zdrowe i smaczne przepisy kulinarne z dostępnych roślin. Zachęcam do praktykowania we własnym zakresie, a w efekcie lepszą odporność zdrowotną. Atrakcją są też warsztaty kulinarne w ramach projektu „Senior+”, gdzie poznacie cały proces wykonania potrawy oraz propozycje ćwiczeń ruchowych.
Z oczywistych powodów nie odbyły się zaplanowane wycieczki, koncerty, wczasy, wyjazdy na basen termalny. Osoby, które dokonały przedpłat, mogą odebrać gotówkę (po telefonicznym ustaleniu terminu) lub skorzystać z nowej oferty wyjazdowej.
Zachęcamy do udziału w Wirtualnym Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Działamy dla Ciebie! Bądź z nami po drugiej stronie ekranu!
Szczegółowych informacji o działalności Uniwersytetu można uzyskać w Sekretariacie LUTW przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 3 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00) lub pod numerami telefonów 22 784 05 15; 22 774 50 80, a także na stronie internetowej www.lutw.net Pytania do nas można kierować również za pośrednictwem poczty elektronicznej: uniwersytet.lutw@wp.pl
Informator LUTW wydawany jest raz w roku na początku roku akademickiego. Zawiera on podstawowe dane dotyczące władz, struktury organizacyjnej i poszczególnych dziadzin działania Uniwersytetu oraz harmonogram zajęć. Jest to jednocześnie plan działalności LUTW na dany rok akademicki.
Wyjątek stanowią sytuacje nieprzewidziane, nadzwyczajne, jak aktualna sytuacja pandemii, obejmująca cały świat.
Sprawy sporne, skargi i wnioski prosimy kierować telefonicznie do sekretariatu LUTW.
Za funkcjonowanie Uniwersytetu i jego opinię na zewnątrz jest odpowiedzialna cała społeczność studencka. Pamiętajmy o przestrzeganiu zapisów zawartych w Regulaminie Etyki.
Zapraszamy do współpracy, czekamy na Wasze inicjatywy, pomysły i potrzeby.
Pamiętajmy o życzliwości, wzajemnej pomocy, wsparciu w dużych i małych problemach, cieszmy się z możliwości zastępczej, czyli wirtualnej edukacji integracji, bądźmy wyrozumiali i cierpliwi.
Z gorącymi pozdrowieniami
Grażyna Chojnowska i Roman Biskupski