Warsztaty rękodzieła


Najnowsze warsztaty rękodzieła prowadzone na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku są skupione na technice dekupażu. Dekupaż, decoupage (Wikipedia) – to niezwykła, przyjemna w użyciu technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Na warsztaty może przyjść każdy, szczególnie zapraszamy osoby początkujące, które chciałyby spróbować swoich sił w tej niezwykłej technice.

Wszystkie narzędzia potrzebne do wykonania dekupażu są przygotowane na miejscu, ale jeśli uczestnik posiada własne przedmioty, które chciałby ozdobić (pudełka, słoiki, wazony, ramki), zachęcamy do zabrania ich ze sobą. Podczas warsztatów będziemy mogli ozdobić każdy przedmiot!


Warsztaty poprowadzi absolwentka ASP w Warszawie, Barbara Wymazał. Artystka prowadzi kursy oraz warsztaty artystyczne, edukuje zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Prowadzi regularnie kursy specjalistyczne współpracując z Fundacją Artystyczną Wylepiarnia, sama również tworzy zajęcia w Fundacji Edukacyjnej ARGO.
Poza warsztatami, artystka aktualnie pracuje nad dwoma głównymi cyklami: „Niedopowiedzenia”  to cykl składający się z linorytów, monotypii i kompozycji wykonywanych autorską techniką oraz cykl „Reflections” złożony z akwareli wielkoformatowych przedstawiających pejzaże.

Terminy zajęć Warsztaty rękodzieła znajdują się w zakładce Plan Zajęć.

Warsztaty rękodzieła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *