Kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu

kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu działań mających na celu zwiększenia kompetencji cyfrowych wśród seniorów z Legionowa. Seniorzy poznają na nich absolutne obsługi komputerów oraz otrzymują pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z funkcjonowaniem w świecie cyfrowym.

Kurs obsługi komputera i korzystania z Internetu dla poczatkujących
kurs obsługi komputera i korzystania z Internetu

Niestety, jak wszędzie na świecie, w sieci też zdarzają się nieuczciwe osoby, więc na zajęciach często jest zwracana uwaga jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustami czy przestępcami. Innego rodzaju niebezpieczeństwem czyhającym na nieświadomego Internautę są miejsca w sieci z nieprawdziwymi informacjami. Staramy się pomagać odróżniać prawdę od fałszu.

Internet to miejsce, które może zapewnić rozrywkę na różnym poziomie. Kurs też może doradzić które miejsca w sieci warto odwiedzić.

Kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu zawierają również indywidualne konsultacje mające na celu rozwiązywanie specyficznych problemów uczestników Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu można uzyskać pomoc w używaniu własnego telefonu czy laptopa oraz jego odpowiednim skonfigurowaniu.

W pomieszczeniach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, w których odbywają się zajęcia, jest darmowy dostęp do Internetu przez sieć WiFi.

Chcemy informować o najnowszych wydarzeniach organizowanych przez Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obiecujemy nie wysyłać niechcianych listów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *