Uroczyste zakończenie roku akademickiego 23/24


Uroczyste zakończenie roku akademickiego Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się w Poczytalni 25 czerwca.

W programie znajdował się wykład psychologa Joanny Zielińskiej „Wakacyjny dobrostan – jak o niego zadbać, jak z niego skorzystać”. Pani Zielińska prowadzi na Legionowskim UTW zajęcia z technik antystresowych.

Spotkanie zakończył koncert „Ach jak przyjemnie” – w wykonaniu Anny Marii Adamiak.
ANNA MARIA ADAMIAK – Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog, muzykoterapeutka.
Trudno jednoznacznie zakwalifikować jej wykonawstwo, śpiewa klasycznie – arie operowe , operetkowe, musicale – świetna technika, duża skala, biegłość wykonawcza. Z drugiej strony , trudno poznać ten klasyczny głos gdy wykonuje repertuar lżejszy, rozrywkowy – piosenki z rep.np. Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Barbry Streisand. Doskonale odnajduje się w repertuarze piosenek retro – Ordonówna, Mankiewiczówna, Pola Negri.
Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Stale poszerzaj swój repertuar. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych.
Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami, aktorami tak w kraju jak i za granicą.
W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.
W październiku 2014 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Anna Maria Adamiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version