Występ zespołu „Soprano” w Domu Seniora „Tulipan”

Zespół teatralno-muzyczny Soprano w Domu Seniora w Dąbrówce

W dniu 24 sierpnia 2022 zespół „Soprano” wystąpił w Domu Seniora „Tulipan”  w Legionowie przy ulicy Warszawskiej. Występ odbył się w ogrodzie, przy pięknej pogodzie, obejrzało go trzydzieści kilka osób. Przed pensjonariuszami wystąpiło tego dnia 11 osób. W trakcie występu pracownicy „Tulipana” wykonali pamiątkowe fotografie.

Grupa teatralno-muzyczna „Soprano” zaśpiewała piosenki cygańskie przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej, a trzy cyganki w barwnych strojach zatańczyły tańce cygańskie. Następnie zaśpiewano kilka piosenek biesiadnych. Występ bardzo podobał się widzom, włączali się do śpiewu piosenek, które znali, a na zakończenie nagrodzili zespół gromkimi brawami. Nas bardzo ucieszył fakt, że oprócz dorosłych występ obejrzało kilkoro dzieci, które najgłośniej biły brawo. Bardzo podobały im się stroje, śpiew i taniec naszych „Cyganek”. Pracownicy zakładu byli bardzo pomocni w zorganizowaniu występu, rozlokowali widownię, a także przygotowali słodkie ciasta własnego wypieku i napoje. Na zakończenie otrzymaliśmy w podziękowaniu za występ piękny Dyplom.

Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wnieść w życie kuracjuszy odrobinę radości, poprawić im nastrój, że mogliśmy podzielić się z nimi radością, jaką daje nam taniec i śpiew. Członkowie zespołu uważają, że występy dla osób starszych i chorych są szczególnie potrzebne i mają głęboki sens. Wysiłek włożony w przygotowanie nowych piosenek ma sens zwłaszcza wtedy, gdy możemy je zaprezentować osobom starszym czy chorym, aby wnieść  w ich życie radość i urozmaicić im czas.

Ewa Lipińska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version