Język angielski w LUTW w roku akademickim 2023/2024

Ulica Londyn język angielski

Od października w LUTW będziemy kontynuować kurs języka angielskiego na dwóch poziomach nauczania – podstawowym i średniozaawansowanym. Zajęcia będą odbywały się we wtorki o 12.30 (dla grupy początkującej) i czwartki o 9.00 (dla grupy średniozaawansowanej) po dwie godziny dla każdej grupy. Dbamy o to, by grupy były nieliczne, a treść zajęć interesująca, związana z życiem, z ich problemami, potrzebami i kręgiem zainteresowań. Głównym celem zajęć jest wprowadzanie i poszerzanie znajomości słownictwa oraz ćwiczenia w mówieniu, pisaniu i dyskusje. Czasem wprowadzane są elementy gramatyki, które nie stanowią głównego celu lekcji, lecz mają pomóc w formułowaniu poprawnych wypowiedzi pisemnych czy ustnych. Do zajęć włączymy naukę piosenek angielskich, tłumaczenie ich na język polski oraz wspólny śpiew. Zajęcia w małych grupach ułatwiają bliższy kontakt z nauczycielem, zadawanie pytań oraz wyjaśnianie wątpliwości. Staramy się, aby odpowiednie podejście do każdej grupy mobilizowało i zachęcało kursantów do poszerzania wiedzy i szybkiego uczenia się języka.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w grupach, dlatego zachęcamy do rozpoczęcia nauki angielskiego osoby, które kiedyś uczyły się angielskiego oraz te, które się go nie uczyły. Zapisy na semestr zimowy odbywają się codziennie w recepcji LUTW trwają do 01.10.2023. Zapraszamy serdecznie.

Ewa Lipińska

lektor języka angielskiego

Jednocześnie przypominam, że jeżeli będzie dostateczna liczba osób chętnych w ramach zajęć możliwe są wyjścia do kina na anglojęzyczne lekkie filmy w oryginalnej wersji językowej.

Ulica Londyn język angielski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *