Kawiarenka Internetowa

Kawiarenka Internetowa spotkanie

Kawiarenka Internetowa to szereg działań mających na celu zwiększenie umiejętności obsługi komputerów i nowoczesnych telefonów oraz wykorzystania Internetu wśród seniorów. Od pewnego czasu funkcjonują zajęcia dla grupy początkujących. Seniorzy poznają na nich absolutne podstawy obsługi komputerów. Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 1000-1200.

Zajęcia komputerowe dla poczatkujących

Sukces tych zajęć zachęcił do stworzenia grupy dla zaawansowanych, podczas których przedstawione zostaną jak komputer lub telefon może pełnić funkcje biblioteki, sali koncertowej lub spotkania ze znajomymi. Oczywiście komputer nie może w pełni zastąpić tradycyjnej biblioteki czy wyjścia do teatru czy filharmonii. Jednakże w przypadku utrudnień z wyjściem z domu (pandemia, upały czy choroba) są świetną namiastką.

Z drugiej strony, niektóre możliwości Internetu są unikalne jak na przykład książki do wysłuchania, a nie czytania. Takie rozwiązanie jest proponowane na przykład w bibliotece w Legionowie. Zamiast studiowania poszczególnych rozkładów jazdy z Internetu można poznać najlepszą wersję dojazdu do miejsca docelowego. W Internecie można znaleźć również osoby podzielające nasze najróżniejsze zainteresowania i wymieniać doświadczenia niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

Niestety, jak wszędzie na świecie, w sieci też zdarzają się nieuczciwe osoby, więc na zajęciach będzie zwrócona uwaga jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustami czy przestępcami. Innego rodzaju niebezpieczeństwem czyhającym na nieświadomego Internautę są miejsca w sieci z nieprawdziwymi informacjami. Postaramy się pomagać odróżniać prawdę od fałszu.

Internet to miejsce, które może zapewnić rozrywkę na różnym poziomie. Kawiarenka Internetowa też może doradzić które miejsca w sieci warto odwiedzić.

Część zajęć dla zaawansowanych będzie prowadzona pod kątem przydatności do innych zajęć Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak na przykład Legionowskiego Klubu Historyków Rodzin.

Kawiarenka Internetowa to również indywidualne konsultacje mające na celu rozwiązywanie specyficznych problemów uczestników Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu można uzyskać pomoc w używaniu własnego telefonu czy laptopa oraz jego odpowiednim skonfigurowaniu.

W pomieszczeniach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, w których odbywają się zajęcia, jest darmowy dostęp do Internetu przez sieć WiFi.

Chcemy informować o najnowszych wydarzeniach organizowanych przez Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obiecujemy nie wysyłać niechcianych listów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.