Zespół teatralno – muzyczny „Soprano”

zespół Soprano

Zespół teatralno – muzyczny „Soprano” powstał w 2021 roku. Obecnie liczy 17 osób pod przewodnictwem p. Zygmunta Malewicza.

Na początku zespół przygotował repertuar związany z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, z którym wystąpił dwukrotnie — w plenerze i w sali widowiskowej w Ratuszu. Program obejmował słowo wiążące, recytacje wierszy, wykonanie piosenek, odgrywanie scenek z okresu II wojny światowej i zyskał sporo pozytywnych opinii.

Następnie w repertuarze zespołu „Soprano” znalazły się piosenki i tańce cygańskie przy akompaniamencie akordeonu, gitary, harmonijki ustnej i kastanietów. Program ten był zaprezentowany dwukrotnie — w Poczytalni i na Rynku Miejskim, cieszył się zainteresowaniem, a widzowie chętnie włączali się do śpiewu.

W opracowaniu jest już nowy program, na które złożą się wiersze i scenki o seniorach, z którym zespół wystąpi po wakacjach. Wszyscy członkowie zespołu aktywnie włączają się w dobór i opracowanie piosenek i skeczy.

Na próbach panuje miła i rodzinna atmosfera, jest wesoło, radośnie. Na ogólnym forum dyskutuje się kwestie strojów, dekoracji, wspólnie podejmuje decyzje odnośnie repertuaru. A przy wspólnej kawie następuje burza mózgów nad nowymi pomysłami.

Jeśli jesteś osobą kreatywną, pełną pomysłów, chętną do działania oraz masz chęć spróbować swoich sił, zapraszamy na spotkania zespołu „Soprano” w piątki w godzinach 10.00-12.00 w siedzibie Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ul. Piłsudskiego 3, wejście od ul. Kopernika.

Kolendy 13 stycznia 2024 r. w kościele sw. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie

Chcemy informować o najnowszych wydarzeniach organizowanych przez Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obiecujemy nie wysyłać niechcianych listów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *