Podaruj 1 % podatku


PRZEKAŻ NAM 1% SWOJEGO PODATKU DOCHODOWEGO

Stowarzyszenie Potrzebującym Nadzieja w ramach, którego funkcjonuje Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to Organizacja Pożytku Publicznego (OPP), która od 2004 roku realizuje ambitne projekty na rzecz społeczności seniorów. Każdego roku setki osób 60+ korzysta z naszej oferty kursów językowych, cyfrowych, warsztatów ruchowych oraz licznych wyjazdów rekreacyjnych bierze udział w corocznej Spartakiadzie Seniorów. Wielu naszych członków może poszczycić się zasiadaniem w organach Miejskiej Rady Seniorów oraz w Gminnej Radzie Działalności Pożytku Publicznego

Wydajemy pismo eksperckie „Głos Seniora” i kwartalnik „Legionowski Informator Senioralny”, prowadzimy kampanię społeczną na rzecz aktywności społecznej osób starszych. To wszystko robimy w kilkuosobowym zespole, pracującym w starym budynku, który w niedługim czasie będzie wymagał remontu. Aby rozwijać nasze działania potrzebujemy także Twojej pomocy. Prosimy o nią właśnie teraz.

W 2020 roku nie trzeba samodzielnie uzupełniać formularza PIT. Robi to za każdego podatnika Urząd Skarbowy. Podatnik powinien jedynie sprawdzić poprawność danych, co zajmuje dosłownie kilka minut. Żeby to zrobić wystarczy wejść na Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów.

Sprawdź swój PIT na stronie Ministerstwa Finansów >

Po zalogowaniu do portalu należy zaakceptować sprawozdanie i wysłać je, jednak przed wysłaniem należy wpisać w odpowiednią kolumnę dane organizacji pozarządowej, którą chcesz obdarować. Mamy nadzieję, że wpiszesz nasze dane:

 

STOWARZYSZENIE POMOCY POTRZEBUJĄCYM „NADZIEJA” 

KRS 0000193124

Jeśli jesteś osobą, która pobiera emeryturę lub rentę i nie osiąga dodatkowych przychodów z tytułu pracy, to wciąż możesz przekazać nam 1% swojego podatku. Wystarczy uzupełnić formularz PIT-0P.

Formularz znajdziesz w swoim Urzędzie Skarbowym lub możesz pobrać go w wersji elektronicznej. Wydrukuj go, uzupełnij, podpisz i wyślij do swojego Urzędu Skarbowego. Możesz użyć poczty tradycyjnej lub wysłać formularz na adres mailowy urzędu.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *