Powtórz angielski przed wyjazdem na wakacje

Język angielski

Zbliża się lato, a wraz z nim nadchodzi pora na planowanie wyjazdów. W związku z tym warto pomyśleć o odświeżeniu znajomości języka angielskiego, który przyda się na urlopie zarówno w kraju jak i za granicą. Języka angielskiego potrzebujemy, aby komunikować się ze światem. Jest on oficjalnym językiem w 55 krajach, a szeroko rozpowszechnionym w ponad 100, jako rodzimym językiem włada nim ponad 360 milionów ludzi, co sprawia, że jest on trzecim pod względem powszechności po chińskim i hiszpańskim. Z drugiej strony nieznajomość angielskiego to bariera, która często blokuje plany, trudno poradzić sobie w obcym kraju, gdy człowiek nie potrafi porozumieć się w podstawowych kwestiach. Dzięki sprawnemu czytaniu i rozumieniu języka z łatwością dowiemy się co przedstawiają tablice informacyjne, poznamy historię odwiedzanych miejsc, zapytamy o drogę do muzeum, dworca, a także bez problemu kupimy bilet, czy zarezerwujemy pokój w hotelu.

Kursy językowe są bardzo przydatne również dla seniorów, którzy nie planują wyjazdu za granicę. Sprawiają, że emeryci mają lepszy dostęp do informacji w języku angielskim, ułatwiają im oglądanie oryginalnych filmów po angielsku, czytanie książek, komiksów i czasopism. Język angielski jest również przydatny w grach komputerowych. Jego znajomość pozwala na swobodne poruszanie się w sieci i rozwijanie innych pasji. Sprawia także, że teksty ulubionych piosenek nie kryją już tajemnic.

Kurs języka angielskiego na LUTW

Osoby chętne zapraszamy na kurs we wtorki w godzinach 12.30-14.00, lub w czwartki w godzinach 09.00-10.30 na ul. Piłsudskiego 3, wejście od ul. Kopernika.

                                                                                             Ewa Lipińska

                                                                                              Z-ca dyr. LUTW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *