Profilaktyka antystresowa na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku


14 marca 2024 (czwartek) odbył się pierwszy wykład/warsztat z profilaktyki antystresowej prowadzony przez Joannę Zielińską psychologa z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego.

Celem cyklicznych zajęć jest przekazanie wiedzy na temat wpływu stresu na funkcjonowanie organizmu, emocje, relacje interpersonalne i sposób myślenia. Dodatkowo uczestnicy są zapoznawani z podstawowymi technikami relaksacyjnymi, obniżającymi napięcie oraz wzmacniającymi uważność na ciało.

Pierwszy temat stanowił wprowadzenie do związków między stresem a sposobem myślenia. Prowadząca zajęcia ma nadzieję sprowokować w umysłach słuchaczy małe, a z czasem liczę, że większe, nastawienie na NOWE: nowe myśli, nowe podejście, nowe zachowania. A dlaczego niby „to nowe” miałoby być takie pożądane? Czas trwania zajęć 90 min.

Joanna Zielińska jest psychologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w służbach mundurowych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego. W pracy zajmowała się diagnozą, udzielaniem wsparcia psychologicznego oraz prowadzeniem szkoleń głównie z zakresu metod radzenia sobie ze stresem. Ważne jest dla niej zrozumienie potrzeb drugiego człowieka, umiejętność przyjmowania odmiennej perspektywy, możliwość odkrywania zasobów i pracy z ich wykorzystaniem.

Kolejne zajęcia 21 marca, 11 i 29 kwietnia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *