Wykład Prawo dla seniorów w praktyce

Wykład Prawo dla seniorów w praktyce Dr Agnieszka Sobczak

Zapraszamy na Wykład Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzony przez dr. Agnieszkę Sobczak Prawo dla seniorów w Praktyce, który odbędzie się 16 czerwca 2023 o godz. 13.00 w siedzibie Stowarzyszenia NADZIEJA.

Wykład poświęcony będzie sytuacjom prawnym, z którymi mogą spotkać się seniorzy w życiu codziennym.
Omówione zostanie zawieranie umów, wady oświadczenia woli, prawo konsumenckie, reklamacja – rękojmia i gwarancja, odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Także będzie mowa o świadczeniach z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ośrodków Pomocy Społecznej i zasadach skierowania do Domu Pomocy Społecznej.
O wykładowcy: dr Agnieszka Sobczak – radca prawny, doradca obywatelski, mediator, absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktor nauk prawnych w zakresie prawa cywilnego, specjalista prawa fundacji i prawa stowarzyszeń, ubezpiecz eń społecznych. Ukończyła również aplikację radcowską i obecnie wykonuje zawód radcy prawnego. Jako radca prawny świadczy też nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *