Wymiar poznawczy stresu – Joanna Zielińska

Profilaktyka antystresowa

11 kwietnia 2024 odbył się kolejny wykład/warsztat z profilaktyki antystresowej prowadzony przez Joannę Zielińską psychologa z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym.

Tematem tego wykładu był Wymiar poznawczy stresu — jak myśli kształtują naszą rzeczywistość.

Celem cyklicznych zajęć jest przekazanie wiedzy na temat wpływu stresu na funkcjonowanie organizmu, emocje, relacje interpersonalne i sposób myślenia. Dodatkowo uczestnicy są zapoznawani z podstawowymi technikami relaksacyjnymi, obniżającymi napięcie oraz wzmacniającymi uważność na ciało.

Joanna Zielińska jest psychologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w służbach mundurowych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego. W pracy zajmowała się diagnozą, udzielaniem wsparcia psychologicznego oraz prowadzeniem szkoleń głównie z zakresu metod radzenia sobie ze stresem. Ważne jest dla niej zrozumienie potrzeb drugiego człowieka, umiejętność przyjmowania odmiennej perspektywy, możliwość odkrywania zasobów i pracy z ich wykorzystaniem.

Następne zajęcia odbędą się 29 kwietnia – poniedziałek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *