Zegrzyńskie korzenie Ludwika i Mariusza Benoit

Zegrzyńskie korzenie Ludwika i Mariusza Benoit

25 kwietnia (czwartek) o godzinie 12:00 zapraszamy na wykład otwarty o zegrzyńskich korzeniach aktorów i reżyserów Ludwika i Mariusza Benoit.

Badania nad rodziną Ksawerego Ołtuszewskiego (rodziny autora), rządcy dóbr Zegrze doprowadziły do odkrycia Zegrzyńskich korzeni znanych i lubianych aktorów Ludwika Benoit i jego syna Mariusza. Wyniki poszukiwań zostały opublikowane w ostatnim Roczniku Legionowskim.

Autorowi udało się dotrzeć do informacji o rodzinie Benoit żyjącej we Francji w pierwszej połowie XIX wieku – pradziadkach Ludwika Benoit, potwierdzając informacje o francuskim pochodzeniu rodziny. Z drugiej strony, znaleziono dokumenty przeczące powszechnie publikowanym informacjom o korzeniach Ludwika i Mariusza Benoit.

W szczególności udało się odnaleźć związki rodzinne z Romualdem Guttem, sławnym architektem, przedstawiciel modernizmu, stylu w którym wybudowana jest część Legionowa.

Na wykładzie zostaną przedstawione również pewne elementy, które nie zmieściły się w publikacji.

Dr inż. Maciej Adam Markowski z wykształcenia doktor nauk technicznych w zakresie telekomunikacji, przez większość swojej pracy zawodowej zarządzał marketingiem w korporacjach informatycznych. A z zamiłowania zajmuje się historią bliższej i dalszej rodziny, miejsc, w których żyli i mieszkali jego przodkowie. Od ponad 10 lat prowadzi blog genealogiczny KimOnibyli.pl, autor wielu artykułów i wystąpień na konferencjach genealogicznych. Na Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzi Klub Historyków Rodzin (genealogiczny).

Rocznik Legionowski jest wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Legionowa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *