Zwiedzanie wystawy Van Gogh i przyjaciele


10 stycznia 2024 r. Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ramach Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym NADZIEJA zorganizował zwiedzanie wystawy wirtualnych dzieł Van Gogha i innych twórców impresjonizmu oraz postimpresjonizmu.

Wcześniej, dzięki uprzejmości Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Legionowie seniorzy mieli okazję odwiedzić Centrum Historyczne Edukacji i Promocji Straży Pożarnej w Warszawie. Wystawa, po której oprowadzał przewodnik przedstawia, jak na przełomie lat działała Warszawska Straż Pożarna. 

Następnie uczestnicy pojechali do Soho Art Center na niesamowitą Wystawę VangGogha. 

Była to wyjątkowa i spektakularna podróż po świecie impresjonizmu. Wiele osób po raz pierwszy miało okazję zobaczyć wystawę immersyjną, gdzie można było usiąść i nawet położyć się, aby w pełni podziwiać świat malarstwa w sali audiowizualnej.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć kultowe obrazy siedmiu innych wielkich artystów tego okresu, takich jak: Claude Monet, Edgar Degas, Paul Gauguin, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec i Paul Signac. Dzięki najnowocześniejszej technologii, ikoniczne obrazy ożyją na oczach widzów a ich piękne kompozycje i kolorystyka zapewniły niezapomniane emocje i wrażenia na najwyższym poziomie. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy jest strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), która pozwoli odwiedzającym odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów van Gogha.

Ruchome obrazy, dawały niezwykłe przeżycia. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć. Wycieczka została odebrana bardzo dobrze i postanowiono wybrać się na kolejną podobną wystawę w niedalekiej przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *