Występ zespołu „Soprano” na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Mławie


W dniu 14 sierpnia 2022 zespół „Soprano” wystąpił na XIII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej” w Mławie. Organizatorem festiwalu był Klub Seniora „Pogodny Uśmiech”. Występ poprzedziła burza z ulewnym deszczem, co spowodowało, że zamokło i nie działało nagłośnienie, a widzów było o wiele mniej niż się spodziewano. Ze względu na brak zabezpieczenia technicznego większość zespołów zrezygnowała z występów. Jednak nasze „Soprano”, które nie musi mieć aparatury by dobrze zaśpiewać, postanowiło nie poddawać się i wystąpiło bez mikrofonów.

Występ odbył się na scenie parku miejskiego, na Estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w strugach deszczu, obejrzało go około trzydzieści osób. Po przemówieniach władz miasta zespół Soparano zaśpiewał, przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej, piosenki patriotyczne jak: „Pierwsza Brygada”, „Szli na Zachód Osadnicy”, „Chabry z poligonu” oraz piosenkę autorstwa kierownika zespołu Zygmunta Malewicza „Płonąca Warszawa”. Następnie na prośbę organizatorów zaśpiewaliśmy trzy piosenki cygańskie, ponieważ w Mławie piosenki cygańskie są szczególnie lubiane. Były to: „Cyganeczka Zosia”, „Cyganeczka” i „Tańcz ze mną moje życie”. Festiwal został w całości nagrany.

Widzom bardzo podobał się występ, który nagrodzili gromkimi brawami.

Na zakończenie Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie podziękował nam za szerzenie kultury na terenie powiatu mławskiego poprzez dbałość o stan psychiki naszego społeczeństwa zwłaszcza w tak trudnym okresie jak stan pandemii. Na koniec zaznaczył, że nasz zespół uratował honor festiwalu, co było dla nas szczególnie miłym wyróżnieniem.

Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję, mimo niesprzyjającej pogody, wnieść coś ciekawego do życia mieszkańców powiatu mławskiego, że mogliśmy podzielić się z nimi radością, jaką daje nam taniec i śpiew. Korzystając z zaproszenia na festiwal znaleźliśmy się w odpowiednim czasie na właściwym miejscu, o czym świadczy podziękowanie za uratowanie honoru festiwalu.

Ewa Lipińska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *