Występ zespołu „Soprano” w Domu Seniora „ORPEA”

Zespół teatralno-muzyczny Soprano w Domu Seniora w Dąbrówce

W dniu 27 lipca 2022 Zespół teatralno-muzyczny „Soprano” wystąpił w Domu Seniora „ORPEA Rezydencja Dąbrówka” w Warszawie przy ulicy Czeremchowej. Występ odbył się na tarasie pięknej rezydencji, obejrzało go kilkadziesiąt osób. Grupa „Soprano” działająca przy Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, prowadzona przez pana Zygmunta Malewicza, liczyła tego dnia 11 osób.

W repertuarze naszej grupy znalazły się piosenki i tańce cygańskie przy akompaniamencie gitary, harmonijki ustnej i kastanietów. Następnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek biesiadnych. Widzowie byli zachwyceni występem i bardzo nam dziękowali. Okazało się, że zespół w strojach cygańskich gościł w ich domu po raz pierwszy. Bardzo podobały im się stroje, śpiew i taniec cygański. Widzowie chętnie włączali się do śpiewu — piosenki, które znali, śpiewali razem z nami oraz kołysali się w rytm muzyki, ich opiekunowie robili zdjęcia i nagrywali filmiki. Pracownicy domu seniora byli bardzo pomocni w zorganizowaniu występu, przygotowali nam miejsce do występu, rozlokowali widownię, pomogli nam ustawić wszystko, przygotowali poczęstunek. Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła nam w podziękowaniu za występ piękny Certyfikat Uznania, a także bukiet polnych kwiatów. Zaproszono nas również na kolejne występy z nowym programem.

Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wnieść w życie mieszkańców Rezydencji Dąbrówka tyle radości, poprawę humoru, że mogliśmy podzielić się z nimi radością, jaką daje nam taniec i śpiew. Wszyscy zauważyli, że występy dla osób starszych i chorych dają dużo radości i mają ogromny sens. Mamy już zaproszenia do innych domów seniora, z których na pewno skorzystamy.

Ewa Lipińska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *