Występ zespołu „Soprano” w Zespole Rehabilitacyjnym „Wigor”


W dniu 17 sierpnia 2022 zespół „Soprano” wystąpił w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Wigor” w Legionowie przy ulicy Pomorskiej. Występ odbył się w ogrodzie, przy pięknej pogodzie, obejrzało go kilkadziesiąt osób. Przed pensjonariuszami wystąpiło tego dnia 10 osób. Występ został nagrany dla celów dydaktycznych, aby członkowie zespołu mogli później przeanalizować swój występ i wyciągnąć wnioski.

W repertuarze grupy teatralno-muzycznej „Soprano”, znalazły się tego dnia piosenki   i tańce cygańskie przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej. Następnie  zaśpiewano kilka piosenek biesiadnych. Widzowie byli zachwyceni występem, włączali się do śpiewu piosenek, które znali, a na zakończenie nagrodzili zespół gromkimi brawami. Bardzo podobały im się stroje, śpiew i taniec naszych „Cyganek”. Pracownicy zakładu byli bardzo pomocni w zorganizowaniu występu, rozlokowali widownię, a także przygotowali słodki poczęstunek. Na zakończenie pani Dyrektor Halina Smolińska wręczyła nam w podziękowaniu za występ piękny Dyplom z podziękowaniem za zorganizowanie koncertu    na rzecz jej podopiecznych oraz zaprosiła nas na następne cykliczne występy po zmianie kuracjuszy oraz z nowym programem.

Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wnieść w życie kuracjuszy odrobinę radości, poprawiliśmy im humor, że mogliśmy podzielić się z nimi radością, jaką daje nam taniec i śpiew. Wszyscy członkowie zespołu stwierdzili, że występy dla osób starszych i chorych sprawiają nam satysfakcję, a wysiłek włożony w przygotowanie nowych piosenek ma ogromny sens, gdy możemy je zaprezentować tym ludziom, aby wnieść w ich życie trochę radości.

Ewa Lipińska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *